[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Прашања  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
olivervelickovskiJoined: 18/02/2010 00:02:09
Messages: 5
Offline

Зошто неможам да поставам прашање на одделот за поставување прашања и одговори во врска со задачите ???
Испратам прашање но го нема ниту прашањето ниту одговорт .
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

olivervelickovski wrote:Зошто неможам да поставам прашање на одделот за поставување прашања и одговори во врска со задачите ???
Испратам прашање но го нема ниту прашањето ниту одговорт .


Треба прво некој модератор да го одговори прашањето пред да се појави во делот за објаснувања (прашања/одговори)...
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

sakam da prasam dali regionalniot natprevar ke bide elektronski i dali samo so ucestvo na test elektronskiot natprevar sme go ispolnile pred uslovot za ucestvo na regionalniot.Blagodaram

This message was edited 2 times. Last update was at 13/03/2010 15:46:58

jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

haha, dali elektronskiot ke bide elektronski haha
[MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Greska popraveno
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

nikola3103 wrote:sakam da prasam dali regionalniot natprevar ke bide elektronski i dali samo so ucestvo na test elektronskiot natprevar sme go ispolnile pred uslovot za ucestvo na regionalniot.Blagodaram


Тоа е одговорено - тука.

This message was edited 1 time. Last update was at 13/03/2010 20:55:37

nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Moze li zadacite od fevruarskiot natprevar (mendo) i tie od regionalniot da bidat postaveni vo trening delot? I ako moze koga ke bide toa, bidejki tie od fevruarskiot natprevar trebase uste togas da se postavat ama nishto. Blagodaram
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

nikola3103 wrote:Moze li zadacite od fevruarskiot natprevar (mendo) i tie od regionalniot da bidat postaveni vo trening delot? I ako moze koga ke bide toa, bidejki tie od fevruarskiot natprevar trebase uste togas da se postavat ama nishto. Blagodaram

Сите задачи се поставени во делот за тренинг...

This message was edited 2 times. Last update was at 24/03/2010 18:45:50

nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Se izvinuvam ne vidov ili preeska gi nemase. sepak fala
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Izvinete a zadacite od drzavniot ke moze da gi vidime vo trening delot? Ne mora odma znam deka imate mn obvrski ama barem do krajot na mesecot ako e mozno... fala odnapred
ХристијанJoined: 08/03/2011 13:07:11
Messages: 1
Offline

Денес се регистрирав за учество на натпреварот по програмирање откако избрав ниво (Почетно) прочитав во правилата дека тоа ниво е за учесници кои прв пат се пријавуваат ноисто така дека учесниците треба да бидат основно училиште прва или втора година средно. Сето тоа јас го исполнувам прв пат учествувам, имам почетнички познавања но јас сум трета година средно па сега ме интересира дали тоа што сум трета година ке претставува проблем ?
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Нема проблем, и 4та да бидеш пак можеш почетничка д одиш
bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

Ненене.. Префрли се бидејќи ќе добиеш дисквалификација.
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

Христијан wrote:Денес се регистрирав за учество на натпреварот по програмирање откако избрав ниво (Почетно) прочитав во правилата дека тоа ниво е за учесници кои прв пат се пријавуваат ноисто така дека учесниците треба да бидат основно училиште прва или втора година средно. Сето тоа јас го исполнувам прв пат учествувам, имам почетнички познавања но јас сум трета година средно па сега ме интересира дали тоа што сум трета година ке претставува проблем ?

Ако си трета година средно не можеш да се натпреваруваш во почетничка група (според правилата за натпреварите).

Второ, бидејќи денес си се регистирал на системот, веројатно немаш учествувано на ниту еден електронски натпревар. Бидејќи регионалниот натпревар за основна и напредна група е во сабота, според следново правило:
"Право на учество на регионалниот натпревар имаат сите натпреварувачи кои земале учество на барем еден електронски натпревар. Дополнително, комисијата може да дозволи одреден натпреварувач да учествува на регионалниот натпревар и без учество на електронските натпревари, доколку тој испрати барање до комисијата со соодветно образложение."

треба да испратиш е-маил порака на mile [at] ii.edu.mk.

This message was edited 4 times. Last update was at 08/03/2011 20:29:52

nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

На страта на 'cs' во агендата видов дека на 02.04 во 16:15 е предвидено ’’Видео - евалуација на решенијата’’ тоа значи дека предлогот што беше од лани на бојан е усвоен? т.е. тоа ке биде нешо вакво?
http://www.youtube.com/watch?v=hQo-PGAPiNE
Ако е тоа тоа стварно многу јака работа , и уше едно прашање имам , пишува дека натпреварот ке биде во долна зграда на приземје , тоа се тие лабаратории каде што лани се одржа првиот од дополнителните натпревари за избор на уцесници за меѓународни натпревари т.е. тој што беше веднаш по олимпијадата ?
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team