[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
informacii za natprevar  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

koga ke ima informacii za natprevarive, kako ke bide input/output (stdin/stdout ili datoteki), i takvi raboti?
[MSN]
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Сеуште се дискутира околу датумите за одржување на натпреварите, па затоа не се објавени правилата...

Инаку, читањето и запишувањето ќе биде преку стандарден влез/излез (значи без датотеки)...

This message was edited 1 time. Last update was at 02/02/2010 16:38:08

Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

Epa dobro e stom nema da ima datoteki
Inaku dali ke se boduva i probniot elektronski natprevar?

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
DevGeeK


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 14:51:57
Messages: 30
Offline

Еј, а при качувањето на кодот, веднаш ќе има фидбек за резултатите (на колку тестови поминал/паднал кодот) ?

Fifty Years Of Programming Language Research, And We End Up With C++ ?
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

1. Веројатно ќе се бодува и пробниот електронски натпревар (но, со многу мал број на поени)
2. Околу фидбек за резултатите, за некои задачи ќе има, за некој не...
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Gledam promeneta e datata za test elektronskiot natprevar, toa znaci deka novata data e konecna ili moze da pretrpi uste izmeni? i sakam da prasam uste dali natprevarite (elektronskite) ke traat kako lani po 3-4 dena ili po 2 casa kako sto ebse napisano za test elektronskiot pred promenata? blagodaram odnapred.
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Не, датата на тест електронскиот натпревар е конечна (единствено може да се промени времетраењето од 2 на 3 дена)... Инаку, околу второто прашање, првите 3 електронски натпревари ќе траат 2-3 дена, додека последниот електронски натпревар ќе трае само неколку часа (ќе биде тест на системот за регионалниот натпревар)...
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

fala mnogu
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

izvinete samo da prasam dali i ovaa godina ke mozeme da gi prakame resenijata i preku "cs.org.mk" i preku "ioi.edu.mk" kako lani i dali ke ima prozorec za komunikacija?i za test natprevarot: vo CS pisuva deka ke trae do 18.02 a tuka do 15.02 :S koe e tocno?
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Објавени се датумите за оддржување на сите натпревари... Тест електронскиот натпревар ќе трае до 18.02.

Што се однесува до прозорецот за комуникација, прочитајте ги новите правила кои се објавени на сајтот на ЗИМ и на почетната страница на системот за натпревари (дел - Основни информации за натпреварите).

This message was edited 1 time. Last update was at 11/02/2010 23:46:55

Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

Koga ke se odrzi vtoriot elektronski natprevar?

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

nema da ima vtor
[MSN]
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Барем на три места се објавени датумите за оддржување на натпреварите
Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

Ne go pisuvase vtoriot

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

Dali regionalniot natprevar ke se resava od doma?

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team