[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Колку денешнава младина знае за програмирање  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
JuiceDCodeRJoined: 02/02/2011 21:10:31
Messages: 1
Offline

Добар ден на сите!
Знам дека насловот е малку бесмислен, но ме интересира колку денешните деца 12/13/14 години знаат за програмирање.
Нема да одрекувам, имам само 13 години.. И според мојот карактер, несакам никој да е пред мене. Во едно и се плашам од тоа.
Па затоа ја поставив оваа тема. Ме интересира, Ако има некој мој врсник , би сакал да ме контактира да си ги размениме знаењата, и да знам колку сум наназад/нанапред

Темава е на некој начин себична , но навистина сакам да знам дали и какви конкуренти имам.

Ви благодарам.


Поздрав,
Стефан

This message was edited 2 times. Last update was at 16/02/2011 23:23:10

bidikovJoined: 12/02/2010 01:10:05
Messages: 16
Offline

Би те упатил на Денис ... мислам дека он ни беше најмладиот кој почна да им парира на „постарите“ - беше само 7-мо одделение кога дојде на државен таа година ...

Учествувај на натпреварите па со дружба ќе имаш прилиак да ги дознаеш приказните на многу од дечкиве овде ... се се тоа исклучителни личности во изминативе 15 години кои вложуваат невиден труд за да навлезат во тајните на програмирањето ...


--
Владислав Бидиков
ФИНКИ систем инженер
dbojadzievskiJoined: 09/03/2011 16:17:41
Messages: 10
Offline

Takvo e programiranjeto,momak.Godinite se nebitni.Bitno e samo kolku si inteligenten (kako vo sekoja druga granka na inzhenerstvoto) i kolku si spremen da ostanuvash buden po 3 nokji da pishuvash programi Na primer,jas koga pochnav da pishuvam kod isto imav 13 godini.
mariomakoJoined: 03/03/2011 12:27:04
Messages: 34
Offline

Па јас сум 6(шесто) и сум доста знам програмирање, додека има некои што незнаат ни што е тоа.

Поздрав
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

...

This message was edited 1 time. Last update was at 16/03/2011 18:33:30

bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

Ја у шесто бев хакер..
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Da be ja koa ke porasnam Cak Noris ke bidam
filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

E jas koga kje porasnam kje bidam TOSHO!

Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team