[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
mesecen natprevar-mart  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
tStojkovskiJoined: 13/02/2010 14:23:00
Messages: 108
Location: Гостивар
Offline

8 сега за сега? : )
[Email] [MSN]
igorkulevJoined: 08/10/2009 22:52:46
Messages: 8
Offline

Се извинувам за неодржаниот месечен натпревар (април). Јас требаше да ги спремам задачите. Имам многу обврски на и околу факултетот и немам време да го средам добро натпреварот, а да правам набрзина нешто не сакам... ако веќе правам сакам добро да биде спремано, и за задачи (што поуникатни и поинтересни тоа подобро) што треба да бидат на ниво сепак, и за анализа на проблемите, сепак сакам нешто сите да научите од нив (а и јас да научам повеќе при спремањето на задачите). Не гарантирам кога ќе следи натпревар што ќе го организирам јас, навистина ако имам време ќе се потрудам, но не верувам ни дека во мај ќе можам да направам нешто... во меѓувреме ако има некој друг од модераторите што сака и може да организира натпревар може да се случи некој натпревар.
Се извинувам уште еднаш
Поздрав
Игор
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Vaka prvo za natprevarot. i ja sum za znaci 9 do sega . A sega i za terminot mislam deka na 2ri maj nema da odgovara bash bidejki se praznici i skoro nikoj ne e vo sk (za tie so se od sk) pa nema da si stigneme do 6 ama eve da ne se bunam mn na 2ri na 2ri ke se potrudam na si obezbedm komp i internet vo toa vreme znaci broete me i mene ako ima natprevar
Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

I jas go mislam istoto mozebi posle olimpijadata na 16

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

2ри не долази у обзир не сте нормални вие луѓе ... Остајте малце програмирање идете со друштво на скара и пиење негде !!!!
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

А иначе идејата е супер и ја подржувам само да не е 2ри !
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Бидејќи нема баш голем интерес, ќе го одложиме натпреварот за после Олимпијадата
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

ac1d wrote:2ри не долази у обзир не сте нормални вие луѓе ... Остајте малце програмирање идете со друштво на скара и пиење негде !!!!


se soglasuvam so jovan
[MSN]
dejandenibJoined: 12/02/2010 12:40:13
Messages: 33
Offline

Pa moze na 6-ti maj. Bas ke ni dojde dobro mal trening pred olimpijada.
FilipbitolaJoined: 19/03/2010 15:33:18
Messages: 32
Offline

i jas sum za
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

sto stana so natprevarov?
[MSN]
DevGeeK


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 14:51:57
Messages: 30
Offline

Ќе има ли натпревар оваа недела ?

Fifty Years Of Programming Language Research, And We End Up With C++ ?
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

sto stana so natprevarov?
[MSN]
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team