[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Инфо околу недостапноста на МЕНДО изминатиот период  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
bidikovJoined: 12/02/2010 01:10:05
Messages: 16
Offline

Дечки можеби приметивте дека мендо не е при себе овие денови.
Веројатно повеќето помисливте дека проблемот е од ладново ама како што веќе знаеме мендо е фино мече со добро крзно ам сепак има проблеми изминатиов период.

Проблемите се во електричната инсталација во серверската соба на ПМФ (што поради нејзината преоптеретеност, што од општата нестабилност на елемкричната мрежа воопшто) кои во комбинација со фактот што проблемите најчесто с случуваат доцна во петок или преку викенд предизвикува мендо да не е достапен по неколку денови.

Правиме напори како дел од консолидирањето на инфраструктурата на ФИНКИ проблемот да го решиме ... сепак веројатно ќе имаме барем уште 2-3 прекини кои ќе можеме барем да ви ги најавиме.This message was edited 1 time. Last update was at 13/02/2012 23:56:57


--
Владислав Бидиков
ФИНКИ систем инженер
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team