[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Проверка на задачите  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
WpXAceJoined: 17/02/2010 20:18:37
Messages: 7
Offline

На натпреварите како ќе се прегледуваат резултатите? Дали откако ќе ја напишеме програмата, ќе проверите ако решението се појавува или проверката се прави слично како на сајтот? Бидејќи можно е решението да е точно, но програмата да не може да го покаже поради брзината (мислам на readln(без или со) како претпоследна команда).
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ме интересира бодувањето на задачите по завршуање на натпреварите. Во случај повеке натпреварувачи да имаат ист број на поени дали прв (од тие натпреварувачи) ке биде тој што најбргу ја пратил задацата, што најбргу ги дава резултатите, што програмта му зафака најмалку простор, или по азбучен ред се подредени?
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

site tie ke bidat prvi, nema veze kolku brzo se izvrsuva programata

This message was edited 1 time. Last update was at 09/03/2010 21:46:41

[MSN]
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

i moze nekoj da mi kaze zosto na Free Pascal koga kompajliram nesto ne mi go kompajlira, tuku samo pisuva Fatal Error:Compile failed? duri i obicna programa nemozam da iskompajliram

This message was edited 1 time. Last update was at 09/03/2010 21:46:16

[MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ja ke ti kazam. Programiraj si ti u c++ po ubavo e
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Jovan trebase nekoj fajlovi da se izbrisat za da raboti kako so treba ne mi teknuva tocno kako bese prasaj go gjorgji ke ti kaze
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team