[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Идеја за следната година!  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Сметам дека навистина интересно би било да се направи цела лига од натпревари. Наместо да има Регионален, Државен, Олимпијада да има 10-20 натпревари во текот на целата година пример на 2 недели натпревар и да се собираат поените од сите натпревари и накрај да се одлучи кој бил најдобар низ текот на целата сезона. Да чујам коментари
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ama taka site bi bile elektronski pa nema da bide interesno Od kaj ke znaeme deka sekoj samostojno gi resaval zadacite inace idejata ne e losa ama i vakvcite natprevari da ostanat
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?
tStojkovskiJoined: 13/02/2010 14:23:00
Messages: 108
Location: Гостивар
Offline

ac1d wrote:Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?

Ќе стигнеш
[Email] [MSN]
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Во секој случај се познава кога некој препишува
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

tStojkovski wrote:
ac1d wrote:Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?

Ќе стигнеш


haha, sto ova od iskustvo da ne zboris? samo se seguvam, no hard feelings

This message was edited 1 time. Last update was at 24/02/2010 19:57:10

[MSN]
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

Inace moze da ima elektronski po dva mesecno, i naredniot mesec da ima natprevar vo zivo, i taka sekoj mesec

This message was edited 1 time. Last update was at 24/02/2010 19:56:49

[MSN]
tStojkovskiJoined: 13/02/2010 14:23:00
Messages: 108
Location: Гостивар
Offline

jovank wrote:
tStojkovski wrote:
ac1d wrote:Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?

Ќе стигнеш


haha, sto ova od iskustvo da ne zboris? samo se seguvam, no hard feelings

Само сум реален.
[Email] [MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

da ne se svatime pogresno idejata ti ja poddrzuvam treba da ima i drugi natprevari osven ovie ama spred niv da se boduva mislam deka ne e bash dobra ideja zz
stec_93Joined: 14/02/2010 15:24:35
Messages: 36
Offline

ac1d wrote:Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?


moze da se stigne ako imame tatica ili mamica programer
igorkulevJoined: 08/10/2009 22:52:46
Messages: 8
Offline

http://hs.spoj.pl/
Сајт каде што секој месец има нови задачи. Претставува "програмерска лига" каде што учествуваат средношколци. Повеќе можете да видите во правилата. Во секој случај задачите се полесни од задачите на некои стандардни натпревари иако мислам дека се предизвикувачки доволно. Можете да видите процент на решеност за да почнете од најлесните. Се надевам ова некако ќе им ги задоволи желбите на тие што сакаат почесто да се одржуваат натпревари А има и многу други сајтови, не е само овој.
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Фалa
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team