[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Olimpijada  XML
Forum Index » Македонски Олимпијади
Author Message
ACRushJoined: 12/02/2010 17:34:25
Messages: 19
Offline

Почитувани,

Навистина сум изненаден со одлуката олимпијадата да се одржи на 15.05.2010 (сабота) и покрај горе наведените напомени дека на не мал број на ученици ќе им биде скратена можноста да учествуваат на Македонската Олимпијада. Претходниот датум 08.05.2010, кој беше помалку спорен беше најавен уште на почетокот на овогодинешниот циклус на натпревари и не гледам реална причина зошто би дошло до поместување на овој датум. Ако не се лажам овие натпревари се одржуваат токму за натпреварувачите и не би било во ред учесниците да бидат доведени во ситуација во која би требало да бираат помеѓу присуство на олимпијадата или одење на екскурзија(како што е наведено погоре или некои активности кои доколку порано би бил поставен датумот за одржување на олимпијадата, а не “лажен датум” би можеле да ги поместат и распоредат. Знам дека не е баш лесно и за вас организирањето на олимпијада во поглед на реализација и организација и дека се вклучени многу комплексни ситуации со кои не сум запознаен ( искрено не би ни сакал ) , и затоа моево барање е само тоа, барање и молба да се испочитува првичниот датум за олимпијдата.

Со почит,

обичен учесник на натпреварите

MACEDONIA ÜBER ALLES !!!
lunatic3331Joined: 30/01/2010 20:01:15
Messages: 22
Offline

Само 1 прашање, зашто олимпијадата не би била одржана во недела? На 9 мај? Јас колку што сум информиран од учениците што не можеа на 8-ми, на 9ти се слободни.
dejandenibJoined: 12/02/2010 12:40:13
Messages: 33
Offline

Ne go premestuvajte, ostavete 8- mi maj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FilipbitolaJoined: 19/03/2010 15:33:18
Messages: 32
Offline

A nie so ne mozima da dojdime so kje prajme? Ne e sekoj den da odis na nekoj natprevar pa ako ti se poklopat da probas utre. A za ekskurzijata, ke se zrtvuvas ednas ama znajs deka ke mozis da otides drugpat. Nie ja nemame taja sansa. Arno veli lunatic3331. Neka e na 9ti ili pak neka e od ponedelnik do petok nekoj den, taka kje bidi najarno
FilipbitolaJoined: 19/03/2010 15:33:18
Messages: 32
Offline

Do ACRush
Natprevarite fizika i matematika bea objaveni porano, uste od prvoto polugodie...
Datumite se postaveni tamu za slucajno ako ima nekoj konflikt da se promeni datumot i ne se sekogas fiksni. Se slucuva i po drugite predmeti da se promeni termin na natprevar zaradi konflikt
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

ja i 9-ti ne mozam najbolje na osmi da ostane ili pak u nekoj raboten den. Ako e vo nekoj raboten den, bas ke mozat i onie od fizika da se odmorat od natprevarot
[MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Aj da ne se raspravame sega tuka. Znaci ova sto go pisuvame do adminot i do moderatorite. Na 15ti maj ne mozat grupa ucenici poradi ekskurzija, a na 8mi nemozat isto nekolku ucenici poradi drug natprevar pa sega vie videte sto ke napravite i koja data ke ja odredite za olimpijadata.
ACRushJoined: 12/02/2010 17:34:25
Messages: 19
Offline

Filipbitola wrote:A nie so ne mozima da dojdime so kje prajme? Ne e sekoj den da odis na nekoj natprevar pa ako ti se poklopat da probas utre. A za ekskurzijata, ke se zrtvuvas ednas ama znajs deka ke mozis da otides drugpat. Nie ja nemame taja sansa. Arno veli lunatic3331. Neka e na 9ti ili pak neka e od ponedelnik do petok nekoj den, taka kje bidi najarno


Mozebi ova vazi za tvoeto uciliste, medgutoa kaj nas se odi samo ednas na ekskurzija, najdaleku sto otidovme na eksurzija vo I i II godina e gradski park, taka da mozes da pretpostavis od kakvo znacenje e ovaa za nas, a za datumot jas nemam problem dokolku e vo petok 07.05.2010

MACEDONIA ÜBER ALLES !!!
lunatic3331Joined: 30/01/2010 20:01:15
Messages: 22
Offline

Пред 9ти кемалци не можат, после 15ти Корчагинци не можат, ќе мора да се бара термин во таа недела меѓу 9ти и 15ти
ACRushJoined: 12/02/2010 17:34:25
Messages: 19
Offline

lunatic3331 wrote:Пред 9ти кемалци не можат, после 15ти Корчагинци не можат, ќе мора да се бара термин во таа недела меѓу 9ти и 15ти


Moze i vo Juni.

MACEDONIA ÜBER ALLES !!!
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

epa nekoj raboten den
[MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Znaci go fativme intervalot sea vie birajte: moze li 7mi (petok), ili 10ti (ponedelnik) ili nekoj drug den do petok (do 14ti)? mene site mi odgovaraat
ACRushJoined: 12/02/2010 17:34:25
Messages: 19
Offline

nikola3103 wrote:Znaci go fativme intervalot sea vie birajte: moze li 7mi (petok), ili 10ti (ponedelnik) ili nekoj drug den do petok (do 14ti)? mene site mi odgovaraat


Eve za da se solidariziram so drugite vikam 10 (ponedelnik).

MACEDONIA ÜBER ALLES !!!
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ima otvoreno tema za 10ti svoeto soglasuvanje izrazete go tamu pls
bidikovJoined: 12/02/2010 01:10:05
Messages: 16
Offline

Ајде смирете хормони ...

15-ти и не е така проблематичен за Корчагинци (доколку моите претпоставки за тоа кога ќе се трга на ескурзија се точни) ...

Сепак останува да се проверат работите утре и да се даде конечен став - ако остане 15-ти и не сме во можност да манипулираме со тргнувањето на ескурзија тогаш имаме 2-3ца отсутни ...

Сепак ќе оставам утре да направам детални подготовки ...


--
Владислав Бидиков
ФИНКИ систем инженер
 
Forum Index » Македонски Олимпијади
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team