[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
CodeBlocks  XML
Forum Index » Државни натпревари
Author Message
hristijanJoined: 24/01/2010 09:42:46
Messages: 49
Offline

Ќе може ли оваа година покрај Dev-C++ да ставите и CodeBlocks на компјутерите?
lunatic3331Joined: 30/01/2010 20:01:15
Messages: 22
Offline

Thumbs UP!
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Тачно ДЕВ-от е многу застарен.
dodimjJoined: 14/03/2010 11:12:28
Messages: 2
Offline

I jas mislam deka ako ima nekoj po sovremen kompjler po lesno bi bilo
FilipbitolaJoined: 19/03/2010 15:33:18
Messages: 32
Offline

Super Ideja!!!!
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

hristijan wrote:Ќе може ли оваа година покрај Dev-C++ да ставите и CodeBlocks на компјутерите?

И мене ми се допаѓа идејата, и ќе пробаме некако да обезбедиме и CodeBlocks, само неможам ништо да гарантирам, бидејќи мислам дека веќе ги имаат подготвено лабораториите за натпреварот.

This message was edited 1 time. Last update was at 13/04/2010 18:31:12

obi1kenobiJoined: 18/02/2010 20:01:33
Messages: 168
Offline

И јас сум за, Dev-от воопшто не ми се допаѓа... Би било одлично доколку можете да обезбедите и CodeBlocks.
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

I ja sum za Code Blocks, ali da ima i Dev...
[MSN]
obi1kenobiJoined: 18/02/2010 20:01:33
Messages: 168
Offline

Што ќе ти е Dev? Во Dev никако не успевам да го проработам дебагерот... Едноставно ми ги скока breakpoint-овите...
stec_93Joined: 14/02/2010 15:24:35
Messages: 36
Offline

Ne e losho i DEV da ima, deka nekoi se naviknati da go koristat
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

obi1kenobi wrote:Што ќе ти е Dev? Во Dev никако не успевам да го проработам дебагерот... Едноставно ми ги скока breakpoint-овите...


abe znam deka ne raboti dobro debug-erot vo Dev, no bidejki zadacite ke gi pregleduvaat vo dev, podobro e da go imas za sekoj slucaj
[MSN]
запJoined: 13/02/2010 21:44:59
Messages: 2
Offline

Мој предлог, некогаш да се додаде и Visual Studio. Express верзијата е бесплатна.
gt5505Joined: 09/02/2010 14:47:17
Messages: 5
Offline

Ако може да се објави финалниот исход на ова, односно кои и какви компајлери ќе има на натпреварот.
 
Forum Index » Државни натпревари
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team