[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: VasilK
Forum Index » Profile for VasilK » Messages posted by VasilK
Author Message
nvm
Dali moze da doznaam za kolku vreme mi pominuva resenieto na zadacata Transportiranje?

kaj mene na kompjuter duri i na pogolemite primeri pominuva za <1 sekunda, pa me interesira zosto pagja na sistemot
Pedobear ќе привлече повеќе млади ученици кон програмирањето, што е и целта на самиот проект
Идеја: да се смени досадното лого на Мендо.

Неколку подобри алтернативи:

баш мислев на тоа решение али не успеав да го докажам и искуцав brute force место него..
Како се решава задачава?
obi1kenobi wrote:
dejandenib wrote:Prodavam resenija na zadaci
500 denari po resenie
mozam da vi najdam resenie za site zadaci,osven http://mendo.mk/Task.do?competition=27&id=154


Пошто вака гледам многу бизнис-ориентиран си, сакаш да ти го продадам решението за таа задача па комплетен пакет да имаш? Ако речеш не, ќе ти бидам нелојална конкуренција и ќе ги продавам моите решенија по 499 денари хахаха


хаха да го имаше решението ќе пишуваше 1/19 место 0/18 кај задачата
Ја решив задачата Pawns од делот интернациоинални натпревари во тренинг но кога ја праќам ми дава compile error.. на мојот компјутер си се компајлира и работи супер, ако може некој да ми каже што е проблемот

Пратено на bedzo и ACRush
А може барем линкови или имиња од задачите од вториот изборен натпревар? Јас до 3:40 бев во школо па не стигнав да дојдам
Ќе може задачите од изборните натпревари да ги ставите во тренинг делот?
Еве го моето решение со динамичко.. Иначе ако може објаснување (или некој линк со објаснување ) за алгоритмот за наоѓање на најдолга неопаѓачка подниза со сложеност O(n*log n), ја го најдов на нет али ништо не разбрав
Може да се стави на 23ти, и така Велигден е во недела...
а како ќе се одржи натпреварот во недела? на страната со натпревари сеуште нема нов натпревар..
Фала, ова го реши проблемот и ми се разјаснија некои ствари
иначе по грешка сум пратил некој постар код, затоа тие сеуште ми беа float..
 
Forum Index » Profile for VasilK » Messages posted by VasilK
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team