[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
4ти електронски натпревар  XML
Forum Index » Други натпревари
Author Message
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Обично досега резултатите од електронските натпревари ги објавувате највеке 15 минути после завршетокот на натпреварот но денес еве помина веке саат и пол и уште ги нема... кога ке бидат објавени?
SchkolskiJoined: 13/02/2010 17:16:17
Messages: 11
Offline

Da ne ima slucajno neso kao rang lista so vkupno poeni dosega? kako sto imase lani ...
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

nikola3103 wrote:Обично досега резултатите од електронските натпревари ги објавувате највеке 15 минути после завршетокот на натпреварот но денес еве помина веке саат и пол и уште ги нема... кога ке бидат објавени?


Објавени се резултатите, тест-примерите и решенијата.
Извинете за доцнењето, малку заглавивме на факултет денеска
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Супер. А може да се направи конечна листа каде што ке бидат објавени вкупните резултати досега од сите електронски по натпреварувач. Нели тие поени ке влијаат за влезот на олимпијадата.
SchkolskiJoined: 13/02/2010 17:16:17
Messages: 11
Offline

Jas taa lista ja ocekuvam ... ehee od prviot elektronski natprevar
-> ako ne se objavuvaat seuste konecni ranglisti barem da znaeme koga ke bidi toa... <-
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Podrska i od mene ubavo bi bilo da vidime konecna list pred pocetokot na regionalniot natprevar ...
 
Forum Index » Други натпревари
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team