[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Циклус натпревари по информатика 2012  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

MOI wrote:
Околу втората работа - знаеме и, не е тоа причината поради која е ограничен бројот на учесници. Но, ако сакате во системот (и, во дипломи, итн...) да пишува Јахја Кемал - Бутел и Јахја Кемал - Автокоманда наместо Јахја Кемал - Скопје, ќе го смениме приказот.
Околу третата работа - важно е да се точни податоците во системот (МЕНДО - Профил - Циклус натпревари 2012).


Можеби е малку нефер компарацијава, ама зошто од Орце и Корчагин заедно смеат да одат 10 луѓе, а од Јахја Кемал Бутел и Јахја Кемал Автокоманда заедно смеат да одат 5 луѓе, ова ми е прашањето.

Прашањето е дали ако ученикот има запишано Семос како училиште, тоа е легално?

Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
mileJoined: 31/12/2009 17:32:27
Messages: 92
Offline

Молитва = бла бла бла...

Мотика = Куп решени задачи!

Сега веројатно ме сфати?
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

filip_bujaroski wrote:Можеби е малку нефер компарацијава, ама зошто од Орце и Корчагин заедно смеат да одат 10 луѓе, а од Јахја Кемал Бутел и Јахја Кемал Автокоманда заедно смеат да одат 5 луѓе, ова ми е прашањето.

Прашањето е дали ако ученикот има запишано Семос како училиште, тоа е легално?

Прво, ти кажав дека не е поради тоа ограничен бројот на учесници. Гледаш дека кај некои школи е ограничен на 2, кај некои на 3, кај некои на 5. Прочитај убаво што е напишано на сајтот на ЗИМ, на форумот (темата за резултатите од регионалниот натпревар), итн. Уште со имиња да почнеме да објаснуваме.
Околу второво, кажав дека е важно тоа што стои на системот МЕНДО - таму стојат други податоци (некои ученици ги смениле веќе податоците, кај некои пишува Јахја Кемал - Скопје), некои ќе ги сменат... Ќе си среди тоа менторот во консултација со нив, нема ти што да им се секираш

This message was edited 2 times. Last update was at 16/04/2012 23:29:47

filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

MOI wrote:
filip_bujaroski wrote:Можеби е малку нефер компарацијава, ама зошто од Орце и Корчагин заедно смеат да одат 10 луѓе, а од Јахја Кемал Бутел и Јахја Кемал Автокоманда заедно смеат да одат 5 луѓе, ова ми е прашањето.

Прашањето е дали ако ученикот има запишано Семос како училиште, тоа е легално?

Прво, ти кажав дека не е поради тоа ограничен бројот на учесници. Гледаш дека кај некои школи е ограничен на 2, кај некои на 3, кај некои на 5. Прочитај убаво што е напишано на сајтот на ЗИМ, на форумот (темата за резултатите од регионалниот натпревар), итн. Уште со имиња да почнеме да објаснуваме.
Околу второво, кажав дека е важно тоа што стои на системот МЕНДО - таму стојат други податоци (некои ученици ги смениле веќе податоците, кај некои пишува Јахја Кемал - Скопје), некои ќе ги сменат... Ќе си среди тоа менторот во консултација со нив, нема ти што да им се секираш


Jas probuvam da sredam neshto deka jas sum im povekje mentor nego mentorot

@Mile, zoshto mislis deka ne resavam i deka ne se spremam?

This message was edited 2 times. Last update was at 16/04/2012 23:31:00


Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

MOI wrote:
Прво, ти кажав дека не е поради тоа ограничен бројот на учесници. Гледаш дека кај некои школи е ограничен на 2, кај некои на 3, кај некои на 5. Прочитај убаво што е напишано на сајтот на ЗИМ, на форумот (темата за резултатите од регионалниот натпревар), итн. Уште со имиња да почнеме да објаснуваме.


Sakam da prijavam slucaj!
Vo Kemal ima kolezi za toa koj da odi na drzaven a koj ne Ne znam vo koi sluzbi da se javam, pa eve tuka DDD

Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
hristijanJoined: 24/01/2010 09:42:46
Messages: 49
Offline

filip_bujaroski wrote:
MOI wrote:
Прво, ти кажав дека не е поради тоа ограничен бројот на учесници. Гледаш дека кај некои школи е ограничен на 2, кај некои на 3, кај некои на 5. Прочитај убаво што е напишано на сајтот на ЗИМ, на форумот (темата за резултатите од регионалниот натпревар), итн. Уште со имиња да почнеме да објаснуваме.


Sakam da prijavam slucaj!
Vo Kemal ima kolezi za toa koj da odi na drzaven a koj ne Ne znam vo koi sluzbi da se javam, pa eve tuka DDD


Сериозно планираше да пријавуваш откако ти и Ненад ги почнавте сите тие работи? -.-
filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

hristijan wrote:
filip_bujaroski wrote:
MOI wrote:
Прво, ти кажав дека не е поради тоа ограничен бројот на учесници. Гледаш дека кај некои школи е ограничен на 2, кај некои на 3, кај некои на 5. Прочитај убаво што е напишано на сајтот на ЗИМ, на форумот (темата за резултатите од регионалниот натпревар), итн. Уште со имиња да почнеме да објаснуваме.


Sakam da prijavam slucaj!
Vo Kemal ima kolezi za toa koj da odi na drzaven a koj ne Ne znam vo koi sluzbi da se javam, pa eve tuka DDD


Сериозно планираше да пријавуваш откако ти и Ненад ги почнавте сите тие работи? -.-


Jas nikogash ne insistirav nekoj da odi ili da ne odi na drzaven


Odnosno insistirav, za mene i za Kliment

This message was edited 1 time. Last update was at 20/04/2012 00:48:09


Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
Lord_of_Life


[Avatar]
Joined: 17/12/2011 14:21:32
Messages: 15
Location: N/A
Offline

Работава е интерна, т.е. одлучува менторот според правилата, така направете, а после ако не ви чини колете се.
Не може сега некој да скокне и да каже што ќе правите. Ако има потреба има и училишни натпревари.

A nerd is someone whose life revolves around computers and technology.
A geek is someone whose life revolves around computers and technology, and likes it!

Hey! It compiles! Ship it!
[WWW]
OP Magic Potato


[Avatar]

Joined: 16/03/2011 21:20:03
Messages: 62
Offline

da ne ke treba da donesam utre printer na PMF? da ne ispadne kako minatata godina da ne mozete diplomite da gi isprintate DDDDDDDDDDDDDDDDD
[Email] [MSN]
bangelkoski


[Avatar]

Joined: 05/03/2011 12:15:19
Messages: 28
Location: Вруток
Offline

OP Magic Potato wrote:da ne ke treba da donesam utre printer na PMF? da ne ispadne kako minatata godina da ne mozete diplomite da gi isprintate DDDDDDDDDDDDDDDDD


Го потрошија тонерот на принтање на задачите поради проблемот со мешањето на кориснички имиња [ ако збориш за државниот - почетничка група ]
[WWW]
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team