[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Припреми  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
lunatic3331Joined: 30/01/2010 20:01:15
Messages: 22
Offline

Како што најавија, ќе имало припреми во месец јуни најверојатно.
Ќе може ли некој да ми каже кој ќе може да учествува на припремите и точно кога ќе се одржат бидејќи ми е итно
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Јас не бев во Скопје деновиве и немам појма кога и како ќе има "подготовки", но претпоставувам дека сеуште не се знае кога ќе се одржат, инаку ќе сте биле известени...

Во секој случај, ќе се распрашам и ќе пишам тука доколку е договорено нешто официјално

This message was edited 1 time. Last update was at 25/05/2010 13:31:04

nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Vo red no ako moze po rano da ni kazete bidejki pri krajot na juni imame nesto kako prosetka vo turcija organizirana od strana na ucilisteto pa da znaeme dali ke se preklopat datumite za da otkazeme ili nema... da ne bide poslednata nedela... tnx
mileJoined: 31/12/2009 17:32:27
Messages: 92
Offline

Дечки,
планот за подготовките е да бидет на почеток на јуни. Но, мора да се земат предвид крајот на учебната година (можеби поправање оценки ), како и екстерните испити.
Дури може да договориме и два термина по 3-4 дена. Веројатно така ќе биде најзгодно.
Ајде, пишете тука кога би ви одговарало?!

Мое размислување (кое треба дополнително да се договара со сите ангажирани) е: 10ти јуни попладне - 13 јуни, и 17ти јуни - 20 јуни.

This message was edited 2 times. Last update was at 25/05/2010 16:26:18

ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Дали има некаде објавено листа со сите поканети учесници ?

This message was edited 1 time. Last update was at 25/05/2010 17:05:06

lunatic3331Joined: 30/01/2010 20:01:15
Messages: 22
Offline

Датумот е во ред, само ако може да ни кажете кои се поканети да учествуваат? Оние кои земаа медал или сите учесници на олимпијадата?
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Moze li da se premesti casot za na 20ti kako sto spomnav nie na 19ti trgame za turcija bilo koj den do 19 bi mi odgovaralo. ako ne moze da odlozuvam.. tnx odnapred
ACRushJoined: 12/02/2010 17:34:25
Messages: 19
Offline

Кога ќе се издаде список со учесниците на подготовките или кога тие учесници би биле информирани за нивното учество во подготовките?

MACEDONIA ÜBER ALLES !!!
denizJoined: 27/12/2009 16:11:19
Messages: 1
Offline

mile wrote:Дечки,
планот за подготовките е да бидет на почеток на јуни. Но, мора да се земат предвид крајот на учебната година (можеби поправање оценки ), како и екстерните испити.
Дури може да договориме и два термина по 3-4 дена. Веројатно така ќе биде најзгодно.
Ајде, пишете тука кога би ви одговарало?!

Мое размислување (кое треба дополнително да се договара со сите ангажирани) е: 10ти јуни попладне - 13 јуни, и 17ти јуни - 20 јуни.


Знам дека со тоа што ќе ви пишам ќе ви го отежнам донесувањето крајна одлука, но морам да ве потсетам ДА НЕ НЕ ЗАБОРАВАТЕ НАС МАТУРАНТИТЕ.
Не знам дали деновите ќе бидат организирани како лани (задачи на денот + предавање + задача поврзана со предаваното) но предавањето од 12 јуни се поклопува со екстерната матура по мајчините јазици, додека на 17 јуни ни е училишната церемонија за доделување на дипломи за која треба да бидеме на лице место уште од 12 часот па се до некаде 5 попладне.
Особено ако покрај финалните тестирања, поени ќе ни носат и задачите од денот, барам 2те датуми кои ги наведов да бидат поместени.
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Iskreno moe mislenje e ako moze casovite da bidat po kompresirani t.e. na primer ako ima 3 ili 4 dena pripremi tie da bidat posledovatelno na pr od 11 do 14 ili 15. Bidejki sekoj od nas si ima nekakvi planovi za letoto pa kolku poveke se oddeleni terminite eden od drug tolku poveke vreme sme vrzani i site planovi megu prviot i posledniot cas ni propagaat. Inaku sto se odnesuva do mene od 10ti do 19 mozam. Kako sto spomnav na 19ti trgnuvame za turcija.
I ako moze da ve zamolam uste edna rabota da gi objavite listata na pokaneti ucesnici i datumite za pripremite po skoro za da imame vreme da otkazeme drugi aktivnosti ili da se resime da ne dojdeme...
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Izvinete znam deka sum dosaden ama moram sto po skoro da mu kazam na anstavnikot za odenjeto za turcija ako moze odgovor za datumite da dobijam... zz
NocturneJoined: 31/01/2010 13:10:15
Messages: 10
Offline

#

This message was edited 2 times. Last update was at 03/04/2014 20:25:05

nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ама нема смисла веке до крај на недела треба да казам дали ке идам ке го заклуцувале списокот. И јуни дојде... лани по рано ги објавивте писоците со датумите
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Го подржувам Никола целосно... ве молам побрзо изнесете го списокот со поканети учесници на припремите и нивни датуми за поканетите да си го организираат летото...
FilipbitolaJoined: 19/03/2010 15:33:18
Messages: 32
Offline

http://cs.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=18&Itemid=25&lang=en
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team