[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Што мислите за новиот систем?  XML
Forum Index » Општа дискусија
Poll
Што мислите за новиот систем?
Супер е... 100% [ 18 ]
Не ми се допаѓа! 0% [ 0 ]
Total Votes : 18
Author Message
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Како ви се допаѓа новиот систем за спроведување на натпреварите? Што мислите дека треба да се додаде/промени/избрише?

This message was edited 1 time. Last update was at 15/02/2010 00:44:52

kiril_cvetkovJoined: 14/02/2010 16:29:57
Messages: 15
Offline

Супер е, баш како што треба да му прилега на еден сајт од ваков тип, фала богу конечно и ние дочекавме современ систем на кој ќе знаеме дали она што го праќаме е точно или не... И плус тоа секундарно ни јавува за поени а не како порано кога чекавме со саатови и денови за резултатите.
Се надевам дека ваков систем ќе ни биде овозможен и за регионалните и републичките натпревари.
Поздрав
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

Se e super, samo mislam deka ke bide podobro da moze da gi pregleduvame i profilite na drugi korisnici so informacii za brojot na zadaci sto go resile i slicno
[MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

novata strana e super i mnogu p usovresena od prethodnata (mislam na cs) vo pogled na se. Samo spored mene ima eden mal nedostatok. Ako moze da stavite na profilite kaj korisnicite koj kolku zadaci ima reseno, kolku poeni i takvi raboti. mislam deka kaj profilite ima nedostatok na informacii se drugo e super.Site pofa;bi od moja strana
Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

Дали би можеле сега додека се овие првиве електронски во меѓувреме да има уште некој натпревар?
Инаку страната е супер

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
DevGeeK


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 14:51:57
Messages: 30
Offline

Супер е се, само како што кажаа другите ако може да има опција да се прегледуваат профилите на другите натпреварувачи(корисници) и да има информации од типот колку задачи има решено и сл...

Fifty Years Of Programming Language Research, And We End Up With C++ ?
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

Denis wrote:Дали би можеле сега додека се овие првиве електронски во меѓувреме да има уште некој натпревар?
Инаку страната е супер


LAJK за идејата... Еве ќе отворам нова тема, па да видиме кој термин највеќе одговора...
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Во врска со тоа за профилите на другите корисници има шанси да се измени нешто или така ке остнае? Под измена подразбира да има повеке информации (од типот колку задачи имаат решено, во трнинг и натпревари, од кога се членови, возраст, училиште и сл.).Ве молам пишете кога ке прочитате. Благодарам однапред.Никола
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Идејата не е лоша ама во тој случај да се остави можност за кориснокот да си ги скрие тие податоци доколку сака бидејќи не сите сакаат другите да знаат кој се
Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

Дали има некаква можност ние да додаваме задачи секако со преглед на модераторот дали таа задача може да ја стави на системот?

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Dali i ovaa godina i na ovoj nov sistem ke ima rezultati kako lani (vkupni rezultati od site natprevari po ucenik i rangiranja, i po ucilista) ili ako ne e predvideno da ima dali mzoe da se dodade i takvo prozorce?
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

nikola3103 wrote:Dali i ovaa godina i na ovoj nov sistem ke ima rezultati kako lani (vkupni rezultati od site natprevari po ucenik i rangiranja, i po ucilista) ili ako ne e predvideno da ima dali mzoe da se dodade i takvo prozorce?


ЛАЈК !!!!
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Vo vrska so gorenavedenoto prasanje dali moze da dobijam odgovor?
Kiril Micev


[Avatar]

Joined: 15/02/2010 22:44:40
Messages: 3
Offline

Ми се допаѓа новиот систем. Се надевам нема да ги има истите проблеми како минатиот.
И ме интересира ќе има ли целосни статистики по натпревари, задачи, тест примери.

I can't promise a miracle but i'll always be trying.
Bojan KostadinovJoined: 08/10/2009 13:56:21
Messages: 89
Offline

nikola3103 wrote:Vo vrska so gorenavedenoto prasanje dali moze da dobijam odgovor?


Одговорот е незнам.
За голем дел од идеиве треба да се размисли дали е добро да се реализираат или не. Конкретно за твоето прашање, сега за сега не знаеме кој натпревар колку поени ќе носи, па неможе да се направи некоја листа со сумарни резултати од сите натпревари (пошто нема да биде точна)...
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team