[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Регионален натпревар 2012  XML
Forum Index » Регионални натпревари
Author Message
mileJoined: 31/12/2009 17:32:27
Messages: 92
Offline

Објавени се информациите за претстојниот натпревар.
OP Magic Potato


[Avatar]

Joined: 16/03/2011 21:20:03
Messages: 62
Offline

dali ke moze pocetokot na regionalniot naptrevar da go premestite vo 13:00, bidejki povekjeto programeri imaat bogat socijalen zivot, ispolnet so zurkanje petok navecer do ranite utrinski casovi, po sto se razbira sledi doza spienje do nekade 12h
[Email] [MSN]
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

OP Magic Potato wrote:dali ke moze pocetokot na regionalniot naptrevar da go premestite vo 13:00, bidejki povekjeto programeri imaat bogat socijalen zivot, ispolnet so zurkanje petok navecer do ranite utrinski casovi, po sto se razbira sledi doza spienje do nekade 12h

Натпреварот ќе почне во 12:00 (мислам дека има доволно време за спиење ). Инаку, да те поправам, 08.04.2012 е недела.
obi1kenobiJoined: 18/02/2010 20:01:33
Messages: 168
Offline

OP Magic Potato wrote:dali ke moze pocetokot na regionalniot naptrevar da go premestite vo 13:00, bidejki povekjeto programeri imaat bogat socijalen zivot, ispolnet so zurkanje petok navecer do ranite utrinski casovi, po sto se razbira sledi doza spienje do nekade 12h


Натпреварите се дел од богатиот социјален живот на оние најдобрите програмери бе Стануваш сабајлето, ги решаваш сите задачи за саат време и после работиш на социјалниот живот со другите што исто завршиле
hristijanJoined: 24/01/2010 09:42:46
Messages: 49
Offline

Го немаме chat-ot сега ќе може тоа да се среди?
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

hristijan wrote:Го немаме chat-ot сега ќе може тоа да се среди?

Средено.
razorJoined: 05/02/2012 14:17:07
Messages: 1
Offline

и јас би ве замолил да го преместите натпреварот од 13:00h бидејќи од 11 :00h истиот ден има приемен испит за стипендија за „Јахја Кемал“ ...
mileJoined: 31/12/2009 17:32:27
Messages: 92
Offline

За жал, според правилата, не можеме да правиме промени во термин пократок од 7 дена до одржувањето на натпреварот.

This message was edited 1 time. Last update was at 06/04/2012 01:36:47

obi1kenobiJoined: 18/02/2010 20:01:33
Messages: 168
Offline

razor wrote:и јас би ве замолил да го преместите натпреварот од 13:00h бидејќи од 11 :00h истиот ден има приемен испит за стипендија за „Јахја Кемал“ ...


Гледај да поминеш најдобро што можеш на натпреварот, Јахја Кемал ќе разбере. Јави се во генерална дирекција во Скопје и замоли ги да ти помогнат. Нема да можат да го преместат приемниот за цела Македонија, ама веројатно ќе можат да направат нешто за тебе.
filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

obi1kenobi wrote:
razor wrote:и јас би ве замолил да го преместите натпреварот од 13:00h бидејќи од 11 :00h истиот ден има приемен испит за стипендија за „Јахја Кемал“ ...


Гледај да поминеш најдобро што можеш на натпреварот, Јахја Кемал ќе разбере. Јави се во генерална дирекција во Скопје и замоли ги да ти помогнат. Нема да можат да го преместат приемниот за цела Македонија, ама веројатно ќе можат да направат нешто за тебе.


Mislam deka moze i da mu dadat da go polaga na drugo mesto (vo razlicni denovi se)

Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
obi1kenobiJoined: 18/02/2010 20:01:33
Messages: 168
Offline

filip_bujaroski wrote:
obi1kenobi wrote:
razor wrote:и јас би ве замолил да го преместите натпреварот од 13:00h бидејќи од 11 :00h истиот ден има приемен испит за стипендија за „Јахја Кемал“ ...


Гледај да поминеш најдобро што можеш на натпреварот, Јахја Кемал ќе разбере. Јави се во генерална дирекција во Скопје и замоли ги да ти помогнат. Нема да можат да го преместат приемниот за цела Македонија, ама веројатно ќе можат да направат нешто за тебе.


Mislam deka moze i da mu dadat da go polaga na drugo mesto (vo razlicni denovi se)


Уште подобро. Дефинитивно може, само треба да им се објасни убаво дека регионален натпревар по информатика има.

This message was edited 1 time. Last update was at 06/04/2012 16:46:26

кико3838Joined: 11/03/2011 02:24:59
Messages: 1
Offline

dali ne e vazno po koj redosled se prakaat resenijata ili sekogas se ocenuva samo poslednoto isprateno resenie
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

кико3838 wrote:dali ne e vazno po koj redosled se prakaat resenijata ili sekogas se ocenuva samo poslednoto isprateno resenie

Се оценува само последното испратено решение.
OP Magic Potato


[Avatar]

Joined: 16/03/2011 21:20:03
Messages: 62
Offline

Sakam da potenciram deka vo osnovna grupa zadacite ne bea mnogu kvalitetni i bea disbalansirani.

prvata i vtorata zdaca se ocekuvashe da bidat na taa tezina(mn lesni), ama tretata zadaca beshe prilicno lesna za da bide stavena treta vo osnovna grupa. Dodeka 4tata zadaca beshe krshi glava zadaca ako sakash da izvadish 100 poeni, dodeka za brute force reshenie mn lesno se dobivaa 40 poeni.

ova go kazuvam bidejki prilicno lesno se vadea 300 boda na prvite 3 zadaci, i nekoi ucenici sto ne se mnogu iskusni prilicno lesno izvadija isto taka 300 boda.

i sakam da prasham od kolku poeni se odi na drzaven..
[Email] [MSN]
Tea13Joined: 04/03/2012 11:00:43
Messages: 1
Offline

So kolku poeni moze da se ucestvuva na drzavniot natprevar ?
 
Forum Index » Регионални натпревари
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team