[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Циклус натпревари по информатика 2012  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

obi1kenobi wrote:
VasilK wrote:
obi1kenobi wrote:
dejandenib wrote:Prodavam resenija na zadaci
500 denari po resenie
mozam da vi najdam resenie za site zadaci,osven http://mendo.mk/Task.do?competition=27&id=154


Пошто вака гледам многу бизнис-ориентиран си, сакаш да ти го продадам решението за таа задача па комплетен пакет да имаш? Ако речеш не, ќе ти бидам нелојална конкуренција и ќе ги продавам моите решенија по 499 денари хахаха


хаха да го имаше решението ќе пишуваше 1/19 место 0/18 кај задачата


Реков дека можам да напишам решение за задачата, не дека сум ја решил и испратил веќе Прочитај ми го постот уште еднаш хаха

Ај ако имаш малку слободно време барем дај идеа како да се реши :Р
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

Bozhidar wrote:Ова значи дека сите решенија се важат, како и тие во делот почетници?
Благодарам.

Сите се важат.
vavioJoined: 25/02/2010 14:40:01
Messages: 25
Offline

Кога ќе се одржи државниот натпревар за напредна група (на 27, 28 или 29) ?
Прашувам бидејќи на 28.04 се одржува натпреварот „Народна Техника“
mileJoined: 31/12/2009 17:32:27
Messages: 92
Offline

На 27ми, 28ми и 29ти.
BozhidarJoined: 28/02/2011 19:21:46
Messages: 2
Offline

Каде треба да потенцираме во која група сакаме да бидеме? Ги прочитав правилата и дополнителните не најдов ништо.
Благодарам.
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

Bozhidar wrote:Каде треба да потенцираме во која група сакаме да бидеме? Ги прочитав правилата и дополнителните не најдов ништо.
Благодарам.

Одговорено на претходната страна од темава (страна 2 -> претпоследен коментар)

This message was edited 1 time. Last update was at 05/03/2012 23:21:36

emiltJoined: 09/01/2012 18:36:19
Messages: 1
Offline

Dali tocno znaeto koga i kade ke se odrzi republickiot natprevar. Odnosno koj od trite navedeni denovi 27, 28 i 29. Ovaa informacija ni e znacajana za da znaeme na koj natprevar da odi ucenikot. Na narodna tehnika koj se odrzuva na 28.04 vo Berovo ili na natprevarot po informatika?
bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

emilt wrote:Dali tocno znaeto koga i kade ke se odrzi republickiot natprevar. Odnosno koj od trite navedeni denovi 27, 28 i 29. Ovaa informacija ni e znacajana za da znaeme na koj natprevar da odi ucenikot. Na narodna tehnika koj se odrzuva na 28.04 vo Berovo ili na natprevarot po informatika?

Натпреварот се одржува на 3те дена.
Nikola DanevskiJoined: 18/01/2012 13:09:51
Messages: 6
Offline

Во колку часот ќе се одржува Тест натпреварот на 24.03
bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

Nikola Danevski wrote:Во колку часот ќе се одржува Тест натпреварот на 24.03

MOI wrote:Ќе биде од 16:00 до 19:00.

...
IksedmoJoined: 19/03/2011 18:06:14
Messages: 2
Offline

filip_bujaroski wrote:
OP Magic Potato wrote:Dali tie sto bile na jboi imaat pokana za moi??

Ne ne, treba da si zasluzime MOI x) Barem ako nemas medal, sigurno nemas pokana


Малку доцна пишувам, ама во „Дополнителни правила“ пишува :
На МОИ покрај оние кои се квалификувале преку добар резултат на претходните
натпревари, право на учество имаат и сите оние кои официјално ја претставувале
Македонија на Балканска или Светска Олимпијада по информатика, како и сите
натпреварувачи кои освоиле златен или сребрен медал на минатата МОИ.


filip_bujaroski


[Avatar]

Joined: 13/09/2010 21:58:57
Messages: 150
Location: Skopje
Offline

Iksedmo wrote:
filip_bujaroski wrote:
OP Magic Potato wrote:Dali tie sto bile na jboi imaat pokana za moi??

Ne ne, treba da si zasluzime MOI x) Barem ako nemas medal, sigurno nemas pokana


Малку доцна пишувам, ама во „Дополнителни правила“ пишува :
На МОИ покрај оние кои се квалификувале преку добар резултат на претходните
натпревари, право на учество имаат и сите оние кои официјално ја претставувале
Македонија на Балканска или Светска Олимпијада по информатика, како и сите
натпреварувачи кои освоиле златен или сребрен медал на минатата МОИ.
Da, no, nie lani bevme na JBOI, ne na BOI
Super bi bilo ako imame pravo za ucestvo na MOI, ama sepak mislam deka kje treba da zasluzime

Live to play, die for fun.
[Email] [MSN]
metotraJoined: 04/03/2012 20:30:28
Messages: 8
Offline

Колку учесници од основната група од регионалниот натпревар продолжуваат на државен натпревар?
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

metotra wrote:Колку учесници од основната група од регионалниот натпревар продолжуваат на државен натпревар?

      http://mendo.mk/jforum/posts/list/15/207.page
paloskimarko


[Avatar]

Joined: 22/02/2011 20:58:13
Messages: 1
Location: Скопје
Offline

Во врска со регионалниот натпревар, мислев дека е од 4 саат во исто време како тест натпреварот, и кога се пуштив видов дека сум се зезнал. Дали ќе може нешто да се организира зелен билет натпревар како лани или нешто друго ??
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team