[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Ваши сугестии / идеи / забелешки  XML
Forum Index » Општа дискусија
Author Message
bojanvinicaJoined: 03/12/2010 15:37:55
Messages: 1
Offline

Se soglasuvam so OP Magic Potato, da stavite tokeni. Na sekoj pola saat da dobivash token, sho mozesh da go iskoristesh za da videsh na kolku od oficijalnite primeri ke ti pomine reshenieto. Veke imate vovedeno test grupi, pa nema da moze nekoj da zeme 20 poeni so cout << 2;
hristijanJoined: 24/01/2010 09:42:46
Messages: 49
Offline

Јас мислам дека треба токени да се стават само затоа што Бојан реши да го посвети својот ПРВ пост на тоа.
tStojkovskiJoined: 13/02/2010 14:23:00
Messages: 108
Location: Гостивар
Offline

лајк за токени
[Email] [MSN]
ile24Joined: 26/02/2013 22:01:44
Messages: 6
Offline

Zdravo
Sakam da prasam kade (uciliste, objekt, prostorija) i koga ke bide regionalniot natprevar vo Strumica??
I uste edno prasanje, imaat li vlijanie bodovite od elektronskiot test.
Eve edno moe mislenje: na regionalen natprevar MOZAT da odat samo ucenicite/ucesnicite koi imaat reseno 10 i nad 10 zadaci od trening delot i koi imaat 200 i nad 200 boda od elektronskiot test.
Ova e spored mene NAJPRAVILNO, zatoa sto nekoj ne ni go resil elektronskiot test (ne se zamaral) , tuku resil samo 6 zadaci od trening delot - cisto onaka i Pak ke odi na regionalen i ke se bori protiv nekoj koj resil 20 zadaci od trening i ima poveke od 200 boda na elektronskiot..mislam ne e fer
Pozdrav i cekam odgovor
hristijanJoined: 24/01/2010 09:42:46
Messages: 49
Offline

Што одговор чекаш? Не очекуваш веројатно сериозно да ги сменат сега правилата... Тест натпревар, како што кажува името, е само тест - да се провери како работи системот, тие што се натпреваруваат прв пат да видат како е. Не може ако кажале дека нема да се брои сега да дисквалификуваат некој врз основа на тоа. Подобро седни учи место да пробуваш на глуп начин да си намалиш конкуренција.
ile24Joined: 26/02/2013 22:01:44
Messages: 6
Offline

Prijatelce, sega ti se izbajna. Kako prvo, prasanjeto e najgore postaveno i eve go pak: Sakam da prasam kade (uciliste, objekt, prostorija) i koga ke bide regionalniot natprevar vo Strumica??
Kako vtoro, za ova prasanje cekam odgovor.
Kako treto, ne rekov ako moze da gi smenite pravilata, tuku samo dadov predlog i svoe mislenje
Pozdrav
kikoisawsm


[Avatar]

Joined: 02/01/2012 12:20:46
Messages: 9
Offline

Da gi imase procitano pravilata ke znaese deka regionalniot ke se odviva po elektronski pat
ile24Joined: 26/02/2013 22:01:44
Messages: 6
Offline

Gi imam procitano, da, po elektronski ama sepak pusiva vo uciliste i pisuva vo prostorija so duplo poveke kompjuteri od ucesnicite. Mislam kako i drugite natprevari, treba da si ima tabela so site natprevaruvaci, tolku i tolku saat, tamu, komisija ili slabo takvi raboti?!?
Organizacijata barem treba na nivo pozdrav do site i so sreka
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

ile24 wrote:Gi imam procitano, da, po elektronski ama sepak pusiva vo uciliste i pisuva vo prostorija so duplo poveke kompjuteri od ucesnicite. Mislam kako i drugite natprevari, treba da si ima tabela so site natprevaruvaci, tolku i tolku saat, tamu, komisija ili slabo takvi raboti?!?
Organizacijata barem treba na nivo pozdrav do site i so sreka

Организацијата е на ниво, како и секоја година. Натпреварот е од 11:00 до 13:00. Прашај си го менторот од каде треба да се натпреваруваш.
hristijanJoined: 24/01/2010 09:42:46
Messages: 49
Offline

Нема многу логика твојот предлог, и тоа пробувам да ти објаснам. Одговорите на другите прашања можеш да ги најдеш ако ги прочиташ убаво правилата, место да чекаш одговор.
MOIJoined: 07/07/2010 16:31:48
Messages: 447
Offline

Ако некој не зборувал со менторот (или не разбрал нешто), ќе бидат објавени сите информации на сајтот на ЗИМ.
http://cs.org.mk/index.php/natprevari/srednoobrazovanie/regionalennatprevar

This message was edited 1 time. Last update was at 01/03/2013 01:39:35

bangelkoski


[Avatar]

Joined: 05/03/2011 12:15:19
Messages: 28
Location: Вруток
Offline

Го испуштив регионалниот, заборавив дека е во сабота ...
Среќно на сите дечки да растурите и годинава исто како и лани кои и да оди на IOI BOI JBOI etc

This message was edited 1 time. Last update was at 04/03/2013 22:57:38

[WWW]
komandosJoined: 15/02/2011 20:36:33
Messages: 8
Offline

sakam da prasam zosto zadacata moneti so ovaa resenie kazuva deak e 100% tocna, koga za vlez se barat 4 moneti a jas imam napraveno za 5.
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
int i,j,petki=0,nuli=0;
int a[10];
for(i=0;i<5;i++)
{
cin>>a[i];
}
for(i=0;i<5;i++)
{
if(a[i]==5)
{
petki++;
}
}
for(i=0;i<5;i++)
{
if(a[i]==0)
{
nuli++;
}
}
if(petki>nuli)
{
cout<<nuli;
}
else
{cout<<petki;}
}

ile24Joined: 26/02/2013 22:01:44
Messages: 6
Offline

Od pred 2 dena nemam ja posetuvano stranicata. Ke moze li nekoj da mi kaze ili da mi dade link od tabelata na natprevaruvaci koj odat na drzaven? (ako ima objaveno)
fala
Lord_of_Life


[Avatar]
Joined: 17/12/2011 14:21:32
Messages: 15
Location: N/A
Offline

komandos wrote:sakam da prasam zosto zadacata moneti so ovaa resenie kazuva deak e 100% tocna, koga za vlez se barat 4 moneti a jas imam napraveno za 5.


Изгледа баг во програмата за тестирање, бидејќи работи и за 10 монети xD


ile24 wrote:Od pred 2 dena nemam ja posetuvano stranicata. Ke moze li nekoj da mi kaze ili da mi dade link od tabelata na natprevaruvaci koj odat na drzaven? (ako ima objaveno)
fala


http://cs.org.mk/index.php/natprevari/srednoobrazovanie/regionalennatprevar
Прочитај најдолу каде ќе се појават линковите и кога отприлика ќе бидат објавени.

A nerd is someone whose life revolves around computers and technology.
A geek is someone whose life revolves around computers and technology, and likes it!

Hey! It compiles! Ship it!
[WWW]
 
Forum Index » Општа дискусија
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team