[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Olimpijada  XML
Forum Index » Македонски Олимпијади
Author Message
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Очигледно модераторите и организаторите на овој натпревар си седат на ушите и воопшто не ги интересира тоа што некој на 15ти има матурска екскурзија која што ја чека 3 години ... правете што сакате толку имав да кажам.
igorcheteJoined: 04/02/2010 22:04:03
Messages: 10
Offline

Ја викам да остане на8-ми. Тие што се натпреваруваат на повеќе од еден предмет.... сами сте си криви, бирајте.
Не е ова лотарија, организаторите треба да бидат построги, на кој не му одговара: "чао пријатно, видимо се следече године."
Hristijan1Joined: 10/02/2010 16:48:32
Messages: 13
Offline

od 8 do 10 e ok posle 11 tamu nema sansi mn se na exkurzii orce , korcagin i slicno :/

This message was edited 1 time. Last update was at 29/04/2010 13:01:16

Denis


[Avatar]

Joined: 29/01/2010 18:55:07
Messages: 27
Offline

hahah igorchete

The function of good code is to make the complex appear to be simple.
[Email]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Aj vaka na koj mu odgovaraat site datumi neka ne komentira so se zamarate vie koga mozete cel mesec. Koi ne moze neka se zamara. Od mene tolku
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

mene 15-ti i 9-ti ne mi odgovara. se drugo e ok
[MSN]
mileJoined: 31/12/2009 17:32:27
Messages: 92
Offline

Дечки,
олимпијадата ќе се одржи на 15 мај.
Повеќе поместувања нема да има. (Првото беше направено по барање на дел од натпреварувачите... натпревар Балканијада по математика, натпревар по физика...)

Организирајте си ги обврските во однос на Олимпијадата. Или одлучете да не доаѓате.
Зошто мислите дека почеток на некое седумдневно шетање (кој, како што сум информиран, сеуште не е одреден) е позначаен отколку Олимпијад апо информатика. Нека се помести тргнувањето за неколку часа и готово...

Поздрав,
Миле Јованов
Претседател на ЗИМ

П.С. Информации за тоа кои се поканети на олимпијада ќе има до крајот на денов.
ACRushJoined: 12/02/2010 17:34:25
Messages: 19
Offline

mile wrote:Дечки,
олимпијадата ќе се одржи на 15 мај.
Повеќе поместувања нема да има. (Првото беше направено по барање на дел од натпреварувачите... натпревар Балканијада по математика, натпревар по физика...)

Организирајте си ги обврските во однос на Олимпијадата. Или одлучете да не доаѓате.
Зошто мислите дека почеток на некое седумдневно шетање (кој, како што сум информиран, сеуште не е одреден) е позначаен отколку Олимпијад апо информатика. Нека се помести тргнувањето за неколку часа и готово...

Поздрав,
Миле Јованов
Претседател на ЗИМ

П.С. Информации за тоа кои се поканети на олимпијада ќе има до крајот на денов.


Јас не барам да дојде до поместување, само барам да се испочитува првичниот датум за натпреварот.

MACEDONIA ÜBER ALLES !!!
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

dokolku se odrzi na 8-mi samo eden nema da ucestvuva... na 15-ti nema da ucestvuvaat 10 dusi... mislam deka e podobro da si ostane 8-mi
[MSN]
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ne e tocno deka na 8mi samo eden nema da ucestvuva jas znam najmalku 3 za poveke nemam informacii
nikola3103


[Avatar]

Joined: 25/12/2009 16:09:56
Messages: 184
Offline

Ej decki gi najdov pokanetite ucesnici za olimpijada pa eve vi link
http://www.cs.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=29&lang=mk
samo edno prasanje. Zosto vo pokaneti ucesnici gore go pisuva maksim trifunovski a dolu pisuav deka e nesto kako rezerva? :S
kiril_cvetkovJoined: 14/02/2010 16:29:57
Messages: 15
Offline

Дали учесниците кои обезбедиле пласман на олимпијадата, треба да го потврдат нивното учество по мејл?
ac1dJoined: 14/02/2010 13:33:00
Messages: 64
Offline

Имам прашање ?

Зашто не се земени во обзир вкупно бодовите од електронски + регионален + државен туку само оние од државен ????
jovankJoined: 01/01/2010 16:17:42
Messages: 127
Offline

a na tie sto ne im odgovara ovoj termin mozat da resavaat barem na 14-ti?
[MSN]
Hristijan1Joined: 10/02/2010 16:48:32
Messages: 13
Offline

abe zaso ne bide posle tamu 22 taman nikoj mislam nema da ima problem :/
 
Forum Index » Македонски Олимпијади
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team