[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: igorchete
Forum Index » Profile for igorchete » Messages posted by igorchete
Author Message
nikola3103 wrote:Ako sakaat da imaat otsutni ucenici (koi mozebi bi bile i vo najdobrite 4-5 koi ke ja pretstavuvaat makedonija nadvor) neka ne se soglasat. Kako sto vidovme ni eden drug datum ne im odgovara na site. Na site drugi denovi ima po nekoj sto nema da moze da prisustvuva dokolku se odlucat za toa. Nie se trudime da najdeme resenie a sega dali ke go rpifatat ili ne... nivna rabota. Neka najdat podobro ako mozat. zz i koj e za pls neka se izjasni (i koj ne e neak kaze)


Разбери дека натпреварот се одржува во школо, не на улица.
Во рабоен ден НЕ Е ВОЗМОЖНО да се одржи натпревар поради конфликт со дневните обврски на вработените и учениците на тоа училиште. Плус и самите организатори се асистенти или студенти на факултети а сега е сезона на испити.
Разберете дека натпреварите во други градови се организирани со помош на добрата волја на општината, не оти ние сме им многу затребале.
И онака натпреварите со тешки сили се одржуваат па уште си правите бајрам на мозокот. Дајте веќе олабавете, кажаа датум, тој ќе е. Петиции метиции, на други места, тука ќе играш како што друг свири.
Ја викам да остане на8-ми. Тие што се натпреваруваат на повеќе од еден предмет.... сами сте си криви, бирајте.
Не е ова лотарија, организаторите треба да бидат построги, на кој не му одговара: "чао пријатно, видимо се следече године."
I ja sum za.
dejandenib wrote:Ќе може ли на државниот натпревар да го ставите Turbo Pascal, покрај Free Pascal, бидејки free pascal е многу нестабилен, и често јавува грешки кај што не треба, и постојано се исклучува самиот,и кога ќе стиснам да се зачува кодот не се зачувува, а ако не стиснам, се зачувува. Не постои причина зошто не би можеле да го ставите. Ако им го дадете Codeblocks на програмерите во C++, мислам дека ќе биде фер и да ни го дадете turbo pascal

Епа ако сакаш да зачуваш нема да стиснеш, ако не сакаш да зачуваш ќе стиснеш!
Alal im vera na tie sto stvarno ja resija zadacata, mene ni nakraj pamet takvo resenie ne bi mi padnalo na pamet, jas probav brute force, ali i toa bese komplicirano, pa ja ostaviv.
nikola3103 wrote:Pa tamu ne pise nishto

Сака да каже дека ако има натпревар, ќе биде однапред објавено.
DevGeeK wrote:Па тоа е финтата, за лесни задачи давате повеќе време, а за потешки задачи помалку време


Кога ќе дадеш многу време за тешки задачи, тие веќе не се тешки.
Ako kompajlira bez problemi togas da, ne gledam zosto nekoi funkcii i header fajlovi bi bile zabraneti za koristenje.
Јахја Кемал дива лига!
Дали ќе има потешка/полесна група или исти задачи за сите?
Исто дали ќе има ранкинг листа по завршувањето? (натпревар е, најверојатно ќе има )
 
Forum Index » Profile for igorchete » Messages posted by igorchete
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team