[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Да не знај некој шо му е маката?  XML
Forum Index » Други задачи
Author Message
MarioTalevski


[Avatar]

Joined: 05/12/2010 21:40:38
Messages: 21
Location: Битола
Offline

Да не знај некој шо му е маката? Методот на решавање ми е лјуфнат ама сепак интересно ми беше

Мој Број
http://mendo.mk/Task.do?id=3
__________________________________________________________________

This message was edited 8 times. Last update was at 07/03/2011 08:42:56

[Email] [MSN]
MaximuSRJoined: 05/03/2011 18:08:46
Messages: 16
Offline

(rezultat mod e = 0) tuka ti e greskata treba obratno (e mod rezultat)
ako pak ne raboti pisi...
koristis mnogu varijable od koj nema potreba i 2 proceduri...vo delfi 1 procedura moze da vraka do 3 vrednosti za pascal neznam tocno ama 95% e isto taka da moze 2te proceduri da gi napravis u edna taka sto ke ti vrakat 2 vrednosti...

eve go moeto resenie vo c++

bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

Еве и мој..
MarioTalevski


[Avatar]

Joined: 05/12/2010 21:40:38
Messages: 21
Location: Битола
Offline

Ete uste eden oj problem

Роденден
http://mendo.mk/Task.do?id=41
_____________________________na 16 test primeri pagja. xD
[Email] [MSN]
bedzoJoined: 18/01/2011 02:05:03
Messages: 234
Offline

Што си правел ти о.О
FilipbitolaJoined: 19/03/2010 15:33:18
Messages: 32
Offline

pa kje padni i na povekje ako mu davas povekje karakteri da ti gi racuna kako eden
macstr1k3rJoined: 24/02/2011 00:57:16
Messages: 10
Offline

Чекај ти секогаш пишуваш вакви кодови??? Ако е така престани. иначе еве ти мое решение. Не е најсјано. може да се оптимизира уште.

MarioTalevski


[Avatar]

Joined: 05/12/2010 21:40:38
Messages: 21
Location: Битола
Offline

Sakav so string da ja resham a znaef deka mozi i so mod i div da ja reshavam sekogash idiotskiot nachin go biram xD
[Email] [MSN]
MindCalamityJoined: 01/03/2011 00:34:15
Messages: 6
Offline

MarioTalevski wrote:Sakav so string da ja resham a znaef deka mozi i so mod i div da ja reshavam sekogash idiotskiot nachin go biram xD


Смени го тоа заедно со начинот на пишување код, вака не бива
bangelkoski


[Avatar]

Joined: 05/03/2011 12:15:19
Messages: 28
Location: Вруток
Offline

Не му давајте готови кодови, нека си ја реши самиот дајтему објаснение
За роденден еден тип : Доколку имаме повеќе 6ки или 9ки направиги обратно, пример 6663 како што е на тест примерот направиго 6963.направи променлива која ќе брои колку од цифрите се 6ки и 9ки, доколку има 2x6ки или 2х9ки по ред направиги 69 или 96 После проверувај само колку пати има од 0-9 цифри


[WWW]
 
Forum Index » Други задачи
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team