[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: bangelkoski
Forum Index » Profile for bangelkoski » Messages posted by bangelkoski
Author Message
Го испуштив регионалниот, заборавив дека е во сабота ...
Среќно на сите дечки да растурите и годинава исто како и лани кои и да оди на IOI BOI JBOI etc
Бато си се научил на школски влезови и излези ...
Кај мене па обратно никако да напишам ова во школо кога бараат
во for циклусот условот проверисиго друже, мислам тука ти е проблемот
Другаре/Другарке мислам дека прашањево ти е за на ФИНКИ, не за на Mendo
http://www.cs.org.mk/index.php/natprevari/srednoobrazovanie/makedonskaolimpijada-informatika

повели
OP Magic Potato wrote:da ne ke treba da donesam utre printer na PMF? da ne ispadne kako minatata godina da ne mozete diplomite da gi isprintate DDDDDDDDDDDDDDDDD


Го потрошија тонерот на принтање на задачите поради проблемот со мешањето на кориснички имиња [ ако збориш за државниот - почетничка група ]
Фала друже исто и на тебе, се гледаме утре
mile wrote:Затоа имаш ментор.
Да - те потврдија.Благодарам
Прашање - Дали може да се присуствува само на натпреварот во сабота ? Или мора и во петок да се пристуствува ?
Ве молам потврдите дали сум регистриран
пробај наместо x[n] - y[n] - matrica [n][n] пиши x[101] - y[101] - matrica [101][101] ќе ти помине на сите примери.
зошто е тоа така, размислиси самиот

Едит : требаше да те посочам сам да го направиш тоа али бидна више xD
mentorot moj rece deka me prijavil...ke i se javam pak da sredi .za ostu gostivar stanuva zbor
edit:samo sto se slusnav do mentorot ke prati email vo najbrz mozen rok
edit2:ne znam dali navel mentorot, ke treba da mi najdete prestoj nekade kaj drugarite bidejki nemam kade da prestojuvam vo skopje.
мислам дека организаторите ќе организираат кој каде што како ...
Мислев нема да ме поканат на државен го утнав регионалниот, али се најдов во листата
Се гледаме дечки на 29ти
нема квалификации за бедзо директно е на олимпијада - Haters Gonna Hate bedzo :*
Бедзо без квалификации е влезен филип
 
Forum Index » Profile for bangelkoski » Messages posted by bangelkoski
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team