[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: bedzo
Forum Index » Profile for bedzo » Messages posted by bedzo
Author Message
mariomako wrote:Здраво, зошто во резултатите:

http://mendo.mk/User_CompetitionResults.do?id=28

има се прво па прво место

а потоа не да продолжи со второ скока на 23 ?

Бидејќи 22ца го делат првото место..

П.С Ја сум 23тиот х) Незнам зашо ми се одземани 5 бода :Р
Па ако имаш во првата и во крајната соба прекинувач треба да испишеш 1? А ако немаш треба да испишеш НЕ..
Повеќе опции нема -.-
А мораш да ги прошеташ сите соби?
Ненене.. Префрли се бидејќи ќе добиеш дисквалификација.
А дали од било која соба можеше да одеш во било која?
#include

ти се која библиотека да ја има,секоја библиотека има различни опции.. Ѕирни на гугл
Еве и мој..
За заебанција е бе иксДе. Нели гледаш командос се е потпишал хахах х)
Таа година го отворија
MarioTalevski wrote:Bedzo daj da gi naredime site 4 vezbi vo C\C++ i Paskal ovaj mesec

Па напиши ги и 2ра и 3та у паскал..
Еве решенија за 1ва,2ра и 3та задача од натпреварот:
1ва:
c++

pascal:

2ра:

3та:

4та задача:
MOI wrote:
mariomako wrote:Здраво, испратив 2 неточни решенија и едно точно со сите 100 поени. И кога одам во решенија ми вели Сеуште немате испратени решенија...

Зошто е тоа така?

Поздрав

Како знаеш дека ќе имаш 100 поени?

Претпоставува дека му е точна задачата(поточно му ги поминела сите тест примери од сајтот)
Тоа е достапно само за тренинг зоната.
Алгоритми и програмирање.. Македонско производство :Р Иначе у четврток ќе имаме... fuck google, ask me honey (H)
Прочитав.. Се е супер, но мислам дека треба да направите и првото место/а од почетничка да одат на олимпијада.
 
Forum Index » Profile for bedzo » Messages posted by bedzo
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team