[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: ac1d
Forum Index » Profile for ac1d » Messages posted by ac1d
Author Message
Ова стварно не е фер ако сте дозволиле да се користат Паскал и Ц++ тогаш официјалните решение мора да ги дадете и во Паскал и во Ц++ така е на сите натпревари низ цел свет.
Одкај искочи овој коментар тука бе ????
Ова стварно не е фер ако сте дозволиле да се користат Паскал и Ц++ тогаш официјалните решение мора да ги дадете и во Паскал и во Ц++ така е на сите натпревари низ цел свет.
Постои ли брз ефикасен начин да одредам дали има помалце операции ако картите ги направам затворени или отворени затоа што кога ги правам еднаш отворени еднаш затворени ми паѓа на време за последните 2 тест примера ... ?
Хахахахах епа несакам да ме има двапати сакам да ме има еднаш како што треба
Има некоја грешка во листава пишува дека не сум учествувал во првиот и четвтиот електронски натпревар а и на двата натпревари ги имам сите бода.
Podrska i od mene ubavo bi bilo da vidime konecna list pred pocetokot na regionalniot natprevar ...
Ke ucestvuvaat na drzaven ke ima povtorno 3 grupi pocetnicka osnovna i napredna ... barem lani imase no sansite da ucestvuvaat na olimpijada mali
Па кажи на кој тест пример ти паѓа задачата и ќе ти го дадат тест примерот
Jovan trebase nekoj fajlovi da se izbrisat za da raboti kako so treba ne mi teknuva tocno kako bese prasaj go gjorgji ke ti kaze
Да мене ми дадоа еден тест пример би требало да ти дадат и на тебе
Во секој случај се познава кога некој препишува
Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?
Сметам дека навистина интересно би било да се направи цела лига од натпревари. Наместо да има Регионален, Државен, Олимпијада да има 10-20 натпревари во текот на целата година пример на 2 недели натпревар и да се собираат поените од сите натпревари и накрај да се одлучи кој бил најдобар низ текот на целата сезона. Да чујам коментари
За тоа време според мене можеше да се додаде уште еден натпревар бидејќи и онака времето за решавање на задачите е преголемо па уште ако додаме 3 дена...
 
Forum Index » Profile for ac1d » Messages posted by ac1d
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team